Usługa założenia stałego aparatu jest związana z niemałym wydatkiem.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma różne problemy powiązane z uzębieniem. Niektórzy ludzie borykają się jedynie z krzywymi zębami, inni zaś przy tym posiadają wady zgryzu. Niestety pomimo olbrzymich różnic między sobą, oba te przypadki powinny być przez nas traktowane poważnie. Dziedziną, która para się takimi problemami, jest ortodoncja.

Osoby, u których stwierdzono wady zgryzu powinni udać się na konsultację do lekarza ortodonty, który na bazie obejrzanego uzębienia i zdjęć kwalifikuje daną osobą do założenia aparaty stałe chorzów. Poniektórym osobom, zwłaszcza małym dzieciom wystarczy zakładanie ruchomego aparatu. Wtedy wady są naprawdę niewielkie. Jednakże leczenie ruchomym aparatem jest także pierwszym krokiem do dalszego leczenia. Ludzie, u których ortodonta stwierdził poważniejszą wadę, kwalifikowane są do leczenia stałym aparatem. Na naszym rynku dostępnych jest kilka ich typów – od zwykłych metalowych aparatów aż po aparaty samoligaturujące. Także dla wymagających osób do wyboru są aparaty stałe, które są zupełnie niewidoczne, ponieważ zrobione zostają pod kolor zębów. Niestety usługa zakładania stałego aparatu jest powiązana z niemałymi wydatkami.

Koszt jednego łuku aparatu stałego to około tysiąc pięćset złotych w przypadku normalnego aparatu. Ponadto dochodzą ceny wizyt, leczenia uzębienia, wykonywania kontrolnych zdjęć itd. Jednak myślę, iż gra jest warta świeczki, ponieważ wyleżenie wady uzębienia możewyjątkowo pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie i całe życie. Bez wątpienia staniemy się bardziej pewni siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *