Cały czas usuwane są przecieki w systemie obrony.

W czasach dynamicznego rozwoju sieci chcemy coraz to skuteczniejszych technik, jakie pozwalają nam utrzymać strony internetowe oraz informacje, jakie są na nich zamieszczone. Przykładowym sposobem, aby to uzyskać, są najnowocześniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o hosting VPS.

 

Czym on jest? To wirtualne rozdzielenie fizycznego serwera w taki sposób, aby każda powstała w tym procesie część była osobnym serwerem dla prywatnego klienta. To rozwiązanie posiada duże plusy, o których za momencik powiemy sobie nieco więcej. Przede wszystkim tego rodzaju serwer kosztuje mniej, ponieważ wynajmujemy tylko i wyłącznie tyle powierzchni, jak dużo nam jest potrzebne. Nie musimy wydawać pieniędzy na cały fizyczny hosting, z jakiego i tak nie będziemy korzystać. Co więcej całość pozostaje w sferze on-line, czyli nie musimy się o nic martwić. O zdecydowaną większość kwestii związanych z serwerem zatroszczy się KomputerSpa, która wyręczy nas w obowiązkach, jedyne, o czym będziemy musieli myśleć, to nasze dane i nic więcej. Nawet jeśli chodzi o bezpieczeństwo możemy spać spokojnie. Na takich serwerach systematycznie wykonuje się testy penetracyjne, które mają za zadanie sprawdzić aktualny stan obrony sieci.

 

To bardzo efektywne badania, ponieważ imitują prawdziwy hakerski atak. Dzięki temu cały czas usuwane są wszystkie przecieki w systemie obrony, które mogłyby zostać wykorzystane do osiągnięcia złych celów. Jak możemy zobaczyć, wynajem tego typu serwera ma wyjątkowo wiele plusów a także co najbardziej istotne – nie jest drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *