Jednym z popularnych kierunków czasie wakacji jest Chorwacja.

Jednym z znanych kierunków w okresie letnim jest niewątpliwie Chorwacja. Właściwie dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim Chorwacja zachwyca różnorodnym krajobrazem.

Większość osób wybiera się tam dla Adriatyku, które w czasie lata jest ciepłe oraz krystalicznie czyste, a dodatkowo stwarza możliwość wybrania innej plaży każdego dnia. Plaże żwirkowe, piaszczyste, otwarte na morze, zamknięte w zatoczkach, dzikie a oprócz tego najbardziej popularne – wybór jest spory. Co więcej, wcale nie trzeba się dużo przemieszczać, by codziennie móc odpocząć w zupełnie innym miejscu. Właściwie każde miasto proponuje przynajmniej parę typów plaż.

Dla osób spragnionych śródziemnomorskich klimatów Chorwacja może pochwalić się też wspaniałymi miasteczkami, gdzie w dużej części zachowały się stare kamieniczki oraz wąskie zabytkowe uliczki. Jeżeli kogoś urzekają dokładnie takie widoki, niewątpliwie powinien się przekonać jakie perełki architektury kryją się w chorwackich miasteczkach.

Dla osób spragnionych górskich szlaków również znajdzie się pełno ciekawych atrakcji. Oprócz tego, widok gór w połączaniu z widokiem na Adriatyk maluje cudowny krajobraz.

Co jeszcze stwarza, iż Chorwacja jest tak ochoczo odwiedzana poprzez turystów z różnych zakątków świata ? Nie ma absolutnie wakacji bez smakowitego jedzenia. Posiadając tak cudowną linię brzegową oczywistym jest rozmaitość oraz dodatkowo liczba dostępnych ryb a także owoców morza. Wielbiciele owoców morza będą czuć się tutaj jak w raju. Homary, kalmary, krewetki, ostrygi – myślę, że warto się tym zajadać bez opamiętania, gdyż nigdzie nie będą smakować tak jak świeżo wyłowione z morza adriatyckiego. A takie możemy tutaj spotkać. Prócz tego warto korzystać z możliwości spożywania ryb, które na terenie RP są słabo dostępne – taką jedną może na przykład być morszczuk. Nie możemy zapomnieć także o tym, iż ryby to prawdziwe bogactwo witamin minerałów oraz składników odżywczych.

Do niedawna Chorwacja kusiła również turystów niskimi cenami w odniesieniu do pozostałych krajów śródziemnomorskich Europy Zachodniej. Pomimo tego, że nadal jest tam dużo taniej, ceny te jednakże bez przerwy wzrastają I nie mamy już tak ogromnej różnicy. W szczególności w najbardziej znanych kurortach.

Wybierając Chorwację warto rozważyć jaki wybierzemy środek transportu. Takim jednym z znanych oraz częstokroć wybieranych jest samochód. Samochodem do Chorwacji z południa Polski dostaniemy się w kilkanaście godzin i można podziwiać cudowne krajobrazy podczas podróży albo zatrzymać się po drodze a także zwiedzać inne europejskie miasteczka. Myślę, że warto także dodać, iż samochód będzie niezbędny na miejscu, gdyż umożliwi swobodne dojeżdżanie do plaż a także umożliwi dojechanie do większej liczby wspaniałych miejsc.

Chorwacja jest jednym z państw, które należy choćby raz w życiu zwiedzić. Niezależnie od tego czy wolisz leżenie na plaży, bądź aktywny wypoczynek – na Chorwacji oczywiście znajdziesz coś dla siebie.

Wpis został napisany przez https://travel-time.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *