Tradycyjnie suknia na uroczystość weselną nie powinna być śnieżno biała

Co ubrać na przyjęcie weselne? – bez względu na to, czy jesteś jednym z zaproszonych gości, czy także czeka Cię wybranie sukni dla druhny, nie będzie to wybór łatwy. Post został przygotowany przez fachoców z modanews.pl

Dlatego w trakcie wyboru sukni na wesele warto pamiętać o paru prostych kwestiach.

Przede wszystkim, tradycyjnie suknia na przyjęcie weselne nie powinna być w kolorze białym – jest to bowiem kolor zarezerwowany dla panny młodej, nawet jeśli zdecyduje się na suknię ślubną w innej kolorystyce.
Wielu ludzi główkuje również, czy można ubrać na przyjęcie weselne suknię w kolorze czarnym. Tradycyjnie – nie, ponieważ czerń zazwyczaj kojarzy się z żałobą. Aktualnie natomiast mało kiedy uznaje się tą zasadę. Czarna sukienka na przyjęcie weselne wyglądać może fajnie, jeżeli rozjaśnimy ją ją barwnymi dodatkami – przykładowo różowymi bądź w kolorze czerwieni.
Wydaje mi się, że warto natomiast w przypadku sukni na uroczystość weselną wybrać jakiś inny kolor – jeżeli już wolisz ciemne kolory, może na przykład być to odcień granatu, butelkowa zieleń albo kolor fioletowy.

Pamiętaj też, że sukienka na wesele musi być suknią elegancką lub koktajlową. Jest to jedna z tychże okazji, na których zdecydowanie lepiej też błyszczeć elegancją aniżeli seksapilem, aby nie uzyskać za bardzo wyzywającego stroju.
Wybór sukienki dla druhny rządzi się takimi samymi prawami – powinna być gustowna, a przede wszystkim nie może przyćmiewać stroju młodej pani. Poprzez to warto wybierać taką suknię w porozumieniu z młodą panią.

Spora część panien młodych może mieć życzenie, ażeby spódniczka dla świadkowej pasowała idealnie do barw przewodnich uroczystości weselnej. Powinno się to uszanować – to przecież dzień pary młodej, a jako świadkowe bez wątpienia również chcecie, ażeby wszystko pasowało doskonale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *